• +90 258 269 2433 (pbx)
  • info@deniztekstil.com.tr
  • Türkçe
  • English

Covid salgını ile geçen 1 yılın ardından merhaba.

Bundan yaklaşık bir sene önce, bir hastalık ile beraber yaşam tarzımızın, çalışma şekillerinin, sosyal hayatın değişeceğini söyleyen birisine inanmazdık. Ama şu an bir yılı geçen şu sürede maske ile yaşıyor, hafta sonları eve kapanıyor, elimizi sürekli yıkıyor veya dezenfekte ediyoruz. Sosyal hayatta eskisi kadar samimi ve yakın duramıyoruz en sevdiklerimizle bile.

Aşı bizim için bir umut. Muhtemelen bu sene sonuna dek önemli bir çoğunluk aşılanmış olacak. Ancak tahminen bu süreç bir yıl daha sürecek.

Aşı olsak bile virüsün hızlı yayılmasına bağlı görülen hızlı mutasyonlar genel bir bağışıklık kazanılana dek 2-3 yıl boyunca aşı ve dikkatli bir yaşamın kaçınılmaz olduğunu gösteriyor.

Peki bizim dışımızdaki dünya, yani insanlığın evi ne yapıyor bu süreçte? Çevresel yüklerin artmasına, atıklara, kaynakların tükenmesine rağmen dünyamız milyonlarca yıla dayanan rutinlerine devam ediyor. Kışın ardından baharın gelmesi ile dünya renk cümbüşüne hazırlanıyor.

İşletmemiz ise Covid salgını ile ilgili tedbir ve önlemlerine eksiksiz devam ederek hem ülke ekonomisine, hem çalışanlarına hem de müşterilerine karşı sorumluluklarının arkasında. Aynı zamanda sürdürülebilirlik esaslarını benimseyerek gelecek kuşaklar için daha güzel bir dünya bırakmaya aynı şekilde emek verecek.

Bizler de bireysel sorumluluklarımıza sahip çıkıp çocuklarımız için güzel bir gelecek bırakmak istiyorsak yaşam tarzımızdan tercihlerimize dek pek çok şeye dikkat etmemiz gerekiyor.

Güzel günlerin uzak olmadığına inanarak bu zor günlerin biteceğini unutmayalım, gelecek sayıda görüşmek üzere…

Selçuk Aksarı